Idén tavasszal is megrendezésre kerül a 8. osztályos adatelemző fizikaverseny.
A versenyen induló diákok olyan feladatokkal találkozhatnak, amelyek a fizika sajátosságait mutatják be, a természettudományos megismerés során elengedhetetlenek. A feladatok között szerepelhet mérési adatok elemzése, grafikus megjelenítése, következtetések levonása, modellalkotás, magyarázat/magyarázó ábra készítése, stb. Az egyes feladattípusok aktívan vonják be a tanulót a munkafolyamatokba, valamint elmélyült gondolkodásra ösztönzik őket. A verseny célja a cselekvésközpontú oktatási szemlélet népszerűsítése. Fontos, hogy a tanulók az ismeretek egyszerű reprodukcióján túlmutató tevékenységeket is végezzenek, olyan feladatokkal találkozzanak, amelyek egyaránt segítik a megtanultak rögzítését és elmélyítését, ezzel egyidejűleg a gondolkodás-és a szakmai (esetleg mérnöki) kompetenciák fejlődését.
A versenyen a diákoktól kevesebb lexikai ismeretet várunk, a hangsúlyt a megtanult ismeretek alkalmazására, valamint a tudástranszferre fektetjük.
A verseny ismeretanyaga megegyezik a 7-8. osztályos kerettantervben előírtakkal.
Nevezni két kategóriában lehet: általános iskolai és kisgimnáziumi kategóriák. A különböző kategóriában induló diákokat külön értékeljük. Az első 5 helyezettnek oklevelet küldünk.
Szeretettel buzdítunk minden érdeklődő 8. osztályost a jelentkezésre! :)
A verseny pontos időpontjáról a későbbiekben tudósítunk.
A fizikaszakkör feladatsorait itt éred el. A szakkörön korábbi Mikola versenyfeladatokat, összetettebb példatári feladatokat oldunk meg, egy-két alkalommal cselekvésközpontú mérési és szimulációs feladatokkal is találkoznak a szakkörösök annak érdekében, hogy megfeleljenek a 21. századi munkaerőpiac elvárásainak.
Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenye - IYPT
Idén a magyar csapatot érte az a megtiszteltetés, hogy megszervezze a 37. Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyét. A 2024-es versenyre összesen 39 ország csapata nevezett és 38 ország vett részt. Július 10-én közel 350 résztvevő érkezett Budapestre, hogy bemutassa hosszú és elmélyült kutatómunkájának eredményeit és összemérje tudását a többi csapattal.
Az izgalmas fizika csaták mellett a résztvevőknek lehetőségük volt a kikapcsolódásra is: városnéző túrákat, egésznapos kirándulást, szakmai workshopokat és tudományos előadásokat szerveztünk a versenyzőknek és kísérőiknek.
Az IYPT-n a magyar csapat a 10. helyen végzett, ezzel bronzérmet nyert. Gratulálunk!
A helyi szervezőbizottságnak hatalmas köszönet jár! Hömöstrei Misi, Jenei Péter, Takács Zita, Tóth Kristóf, örülök, hogy a verseny főszervezőiként összetarthattunk egy magas színvonalú IYPT 2024 érdekében.
Copyright © 2022 Schnider Dorottya - Minden jog fenntartva.
Powered by GoDaddy